Šamorín 2014

Springs Classic CEI***

23. – 25. 5. 2014

Prvé tohtoročné preteky organizované JK Napoli sa konali v novej Hippo Aréne v Šamoríne. Impozantný novovybudovaný areál s dostihovou dráhou vytvoril skvelé podmienky pre kone a jazdcov, ktoré sa rozhodli predviesť svoje výkony na tratiach všetkých úrovní. Hlavné súťaže CEI***/** štartovali v sobotu ráno z Pezinka a po 78 kilometroch (tri etapy) sa dvojice dostali do areálu v Šamoríne kde dobehli zvyšné kilometre svojich pretekov. Ostatné kategórie štartovali v sobotu a v nedeľu zo Šamorína a viedli po tradičných tratiach popri hrádzi Dunaja. Počasie sa ukázalo byť napriek očakávaným búrkam priateľskejšie a tak mohli mať súťažiaci i diváci z celého priebehu preteku príjemný zážitok.

Naše dvojice štartovali na tratiach CEN 42 km a CEI* 80 km.

V sobotu celé doobedie areál v Šamoríne čakal na príjazd súťažiacich na trase z Pezinka a tak naše kone, štartujúce na vytrvalostných pretekoch prvý krát, mali ideálne podmienky na zoznamovanie sa s vytrvalostným prostredím bez stresu z množstva koní a pohybu okolo nich.

Trať na 42 km bola rozdelená na dve etapy, 20 a 22 km, kde záverečné dva kilometre dvojice absolvovali na dostihovej dráhe v areáli. Naše kone absolvovali celý pretek spolu a všetky tri dvojice dokončili bez najmenších problémov. Redarco a Samira si absolvovaním tohto preteku otvorili cestu do vyššej kategórie a Lola, ako už skúsená pretekárka na tejto vzdialenosti ich doprevádzala.

Alexandra Mešková & Starring Lola Abdulls – 2. miesto, 12,66 km/h

Eliška Maťašková & Redarco – 3. miesto, 12,60 km/h

Mária Merková & Samira – 4. miesto, 12,59 km/h

Na CEI* 80 km sa v nedeľu postavila na štart naša dvojica Alenka Drozdeková a Sírius, bohužiaľ po druhom kole boli vylúčení pre krívanie.

Kompletné výsledky nájdete tu.