Šamorín 2012

CEIjyr**120 km- Elpas, CEN 80 km- Uscat a Syrah

25.-27.5.2012, Šamorín, SVK

 

Prvé z dvoch plánovaných FEI pretekov na Slovensku pre tento rok sa konali uplynulý víkend v meste Šamorín, neďaleko Bratislavy. Kvalitné zázemie pripravené klubom JK Napoli bolo po trošku chaotickejšom minulom ročníku umiestnené na dostihovej dráhe domáceho klubu, boli zabezpečené nové mobilné boxy, trávnatá lúka na paddocky (obrovská výhoda oproti lucernovému poľu v Podhradí), obrovské kade, pravidelne dopĺňané studenou vodou, jednoducho všetok komfort, aký si na pretekoch môžeme priať.

Trať podľa očakávaní smerovala k Vodnému dielu Gabčíkovo, kde sa dá nabehať množstvo kilometrov popri hrádzi. Čo bolo ale príjemným prekvapením, že začiatok každého kola sa bežal po okolitých poliach a poľných cestách, čo dodávalo trati úplne iný charakter, bola tak rozmanitejšia a hlavne stromy poskytovali trochu tieňa v horúci deň. Značenie, ktoré sa deň vopred zdalo byť nedostatočné, nespôsobovalo napokon žiadne problémy a tak sme ostali bez akýchkoľvek technických nedostatkov počas celého trvania pretekov.

V sobotu štartovali vyššie medzinárodné preteky, ako aj národné súťaže. Z nášho klubu sa na 120 kilometrovú trať vydali Elpas s Hankou Benediktovou a túto trať zdolali v rýchlosti 15,9 km/h na piatom mieste v juniorskej kategórii. V nedeľňajších dostihoch štartovali na 80 kilometrovú trať naše dve dvojice- Uscat s Dominikou Kleinovou a Syrah s Luciou Marošovou. Obe dvojice národný pretek úspešne ukončili na 5. a 6. mieste, tesne pred ďalšou pretekárkou s ktorou zdieľame zázemie v Marianke, Hankou Janákovou (klub Fiaker Marianka), jazdiacou na kobyle Gemaar.

výsledky

 viac foto: https://picasaweb.google.com/111685189799849159151/CEISamorin2012