Plavecké Podhradie 2012

CEN 60 km- Elpas a Syrah, CEN 40 km Uscat

13.- 14.4.2012, Plavecké Podhradie, Slovensko

Prvé národné preteky na Slovensku sa konali v Plaveckom Podhradí na Záhorí, necelú hodinu cesty od Marianky. Naše kone úspešne odbehli kratšie trate, Uscat (výkonnosť S-80km) bežal 40 kilometrovú trať s Luciou Marošovou a s primernou rýchlosťou 14,3 km/h sa umiestnili na prvom mieste (dobehli druhí, no rýchlejší pretekár bol diskvalifikovaný za prekročenie maximálnej rýchlosti 16 km/h). Lucia postupuje v kvalifikačnom postupe, týmto pretekom má splnenú jednu povinnú časť novica. Na 60 kilometrovej trati pretekali dve jazdkyne z nášho klubu, Hana Benediktová, ktorá sa s Elpasom umiestnila na 4. mieste a Dominika Kleinová so Syrah, ktoré pretek dokončili na 11. mieste. Syrah bežala šesťdesiatku prvý krát, teda opatrnou 14,5 km/h rýchlosťou, skúsenejší Elpas tento trénigový pretek zdolal rýchlosťou cez 17 km/h.

Našťastie sa počas trvania preteku nedostavil očakávaný dážď, teda sme si mohli tieto preteky naplno užiť. Organizátorom patrí veľká vďaka za bezproblémový priebeh a našim koňom vďaka za skvelé výkony.