OZ Jazdecký klub Marianka

logo JKbezpozadia

Občianske združenie JK Marianka sme založili v roku 2011 za účelom rozvoja jazdy na koni, jazdeckého športu a vzťahu (najmä) detí k prírode. OZ JK Marianka, spolu s jazdeckým klubom sídli v obci Marianka. O chov koní a chod areálu sa stará správca.

Subjekt Jazdecký klub Marianka, registrovaný pod Slovenskou jazdeckou federáciou, predstavuje športový jazdecký klub zameraný predovšetkým na vytrvalostné jazdenie.

Za nášho fungovania sa areál starého družstva pod rukami šikovných majstrov a pomocníkov a v neposlednom rade nášho správcu mení na staronové tréningové a výcvikové centrum, miesto na relax a trávenie voľného času pre rodiny s deťmi. Ponúkame vychádzky na koni do okolia Malých Karpát, výuku jazdy na koni, vozenie detí na poníkovi, možnosť kontaktu s inými zvieratami.

Areál disponuje možnosťou ustajniť 26 koní v dvoch budovách (20+6 boxov), niekoľko koní vo vonkajšom ustajnení (výbehy s prístreškom). K dispozícii je vonkajšia piesková jazdiareň, kruhovka, budova so šatňou, spoločenskou miestnosťou, kuchynkou a sociálnym zariadením.

Mimo koní máme pre tých najmenších pripravený detský kutik s preliezkami, šmýkačkou a pieskoviskom a na našom malom hospodárstve môžete nájsť niekoľko vietnamských prasiatok, veľa psov, mačky, kozičky, ovce a sliepky.