Hoštka 2011

CEN 80 km- Elpas

6.-7.5.2011, Hoštka, Česká republika

Ani týždeň dopredu to nebolo, čo sme sa rozhodli pre výlet do Hoštky, takmer štyristo kilometrov po českých diaľniciach. Pôvodne sme plánovali skúsiť Břidličnú o týždeň neskôr, ale keďže to všetko kvôli kvalifikácii na medzinárodné preteky, chceli sme to stihnúť pred CEI v Šamoríne. To znamená, že 85 km dva týždne vopred neprichádzalo do úvahy. Tak som po termíne písala prihlášku a bola veľmi príjemne prekvapená ústretovosťou a ochotou organizátora, odpustili nám dokonca aj navýšenie štartovného 200 kč (kvôli zameškanému deadlinu), keďže sme boli zahraniční účastníci. Tak sme sa v piatok na obed vydali na cestu, hneď pred Brnom sme pol hodinu stáli, kvôli nehode na ceste, inak sme ale dorazili do severných Čiech v poriadku. Vstupné veteriny boli trochu pomalé a preplnené, keďže jediný veterinár postupne vyšetroval okolo sedemdesiatky koní. Práve týmto číslom som bola prekvapená, na slovenských pretekoch považujeme účasť tridsiatich koní za dobrú. Ale sedemdesiat… Každopádne veľká pochvala a vďaka organizátorom, napriek tomu, že v Hoštke boli preteky po prvý krát zvládli všetko bezchybne (aspoň z môjho pohľadu nič nechýbalo), trať bola skvelá, výborne značená, krásne pieskové lesné cesty striedali polia, síce aj zopár kamenistých a horších úsekov, no takmer úplne rovinatý terén je viac, ako si môžem pre hladký priebeh preteku priať. Ale naspäť.

Ráno o 6:30 sme odštartovali a musím povedať, že prvé kolo som si užila zo všetkých najviac. Krásna krajina, Elpas neprejavoval žiadne zo svojich občasných zábleskov dostihovej minulosti a ja som si doslova vozila zadok na nadupanom koni, síce sme prvé kolo prešli rýchlejšie ako som plánovala, ale ten pocit bol úžasný. A najlepšie na tom celom je, že rovnako sme zdolali aj druhé, tretie aj štvrté kolo. Bez najmenšieho problému, známky únavy, čohokoľvek… Do veteriny sme doklusávali a vchádzali za dve minúty. O umiestnenie sme sa nebili, v ďalších kolách sme museli spomaľovať kvôli kvalifikačnej rýchlosti 16 km/h, no napriek tomu sme skončili na krásnom 3. mieste (15,8 km/h).

Zvláštnu cenu- parádnu bundu Bergans of Norway (10 tisíc Kč!) pre súťažiaceho, ktorý sa najviac priblíži rýchlosti 16 km/h si vybojovala (a to doslova :)) Terka Kucharská s Latenicom, rovnako juniorka na 80 km. Túto dvojicu myslím môžem právom označiť ako najúspešnejšiu, okrem tejto krásnej ceny sa umiestnili na druhom mieste a získali aj Cenu Kondície. Na prvom mieste v našej kategórii sa umiestnila Natálie Terberová a Kiev de Villeneuve.

Ďakujem svojmu koňovi za tieto preteky. Radosť, inak sa to nedá zhrnúť. Nielen splnil všetky moje očakávania, bol ešte lepší, až mi bolo ľúto keď musel podstúpiť ešte cestu domov, čo pri drn-drn diaľnici bolo ako ďalších osemdesiat kilometrov v nohách. Ďakujem mojej crew, Dominike, Aďke a ocinovi, za pomoc, za super servis a počítanie rýchlosti 🙂

Takže v závere- Hoštka bola úspešná, máme novica.

výsledky na stránke českej vytrvalosti- vytrvalost.com